close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Zimní pohádka 8.3.2015-video

17. března 2015 v 1:45 | Zdenka |  ZIMA 2015
Je nedělní slunečné ráno, skoro bez mráčků. Za oknem v dáli se rýsují jasně viditelné hřebeny hor. Jsem nachlazena po akci "Jela jsem na bledule 5.3.2015" a váhám, zda pojedu s přáteli na běžky. Tentokrát se jedná o pochod z Červenohorského sedla k Vřesové Studánce. Celkem rychle se rozhoduji, rýma "nerýma", neustále hledám důvody, proč musím jet. Však po návratu si namočím nohy do horké vody se solí a u toho budu inhalovat vincentku.

Mám nový inhalátor. To je ono! V duchu si to představuji a s blažeností se usmívám představě, jak jsem to vymyslela. To bude pohádka! Nebudu se honit, budu tlapat zvolna. Trasa je krátká, tam i zpět je to kolem 10 km. Vracím se od auta ještě pro malou kameru, napadlo mě, že něco na hřebenech natočím. Nemám sice stativ, ale to nějak dopadne. Musím si ho někdy koupit.
Po necelých 30 km jsme přijeli na Červenohorské sedlo. Parkoviště bylo nacpané, ani se nedivím, byl nádherný den s modrou oblohou, bezvětřím a slunečními paprsky. Nikomu nestačím v tempu, stále zastavuji, kochám se, fotím a točím. Pak beru nohy na ramena a všechny doháním. Zadýchávám se a myslím na to, jak se mi určitě zhorší kašel i rýma. Omlouvám to tím, že takový den letos na horách nemusí být! Po pauze u Vřesové Studánky sjíždíme zpět k sedlu. Je to z kopce, lyže nabírají rychlost, je to fičák. Cítím, jak se mi pod bundu dere chlad. Raději pomalu plužím. Po návratu domů jsem si uvařila průduškový čaj, namočila nohy do horké vody se solí, s rourou inhalátoru a maskou jsem zhluboka vdechovala vincentku. Na noc jsem pro jistotu spolkla naráz dva aspiriny. Doufám, že ráno budu fit jako rybička! Zdálo se mi o Zimní pohádce.

ZDE VIDEO Z YOUTUBE - Jeseníky - Zimní pohádka ( klikněte na obrázek): 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Bobeš | 16. března 2015 v 10:35

super :-)

2 Zdenka | 2. dubna 2015 v 17:19

[1]:Díky..:-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama