close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Ohlédnutí za "Roztančenou ulicí" - Šumperk 20.8.2016 video

23. září 2016 v 23:01 | Zdenka |  MOJE TOULKY 2016
V podhůří Jeseníků se město Šumperk stává každoročně v měsíci srpnu jevištěm amatérských folklorních souborů z různých koutů světa, z naší země i blízkých sousedů. Letos se konal XXVI. Mezinárodní folklorní festival v termínu od 17.8. - 22.8.2016. Velmi oblíbená je pro návštěvníky "Roztančená ulice", s rozmanitými lidovými písněmi, skupinovými tanci s pestrými kroji, až oči přechází. Po návratu od Jaderského moře, jsem dokončila krátký videoklip z "Roztančené ulice" na Hlavní třídě v centru města. Pod videoklipem přikládám pár fotek.

Klikněte na obrázek:Na Hlavní třídě postávají lidé, někteří posedávají na lavičkách a čekají na program "Roztančené ulice".
Než začne představení na Hlavní třídě, odběhla jsem k Vlastivědnému muzeu, kde zpíval soubor Robussa z Přerova.
U muzea jsou připraveny stánky s různými nápoji, grilovaným masem a klobásami. Popíjím malé pivo a čekám, až se objeví soubory, trochu to trvá, protože se zastavují na několika místech v centru města.
Skupina z Chorvatska.

Dívky z Ruska.
Usmívá se na mne dívka z Indonésie a já na ni.


Soubor z Řecka.


Dnešním dnem festival nekončí. Odpoledne je na Malé scéně-SOVA program "Veselá je dědina", k večeru na Velké scéně - Pavlínin dvůr je hlavní program "Až půjdeš do světa, zastav se", později večer se koná veselice. V neděli tamtéž, je ranní Mše svatá, odpoledne závěrečný koncert - "Leť písničko let" s oceněním souborů. V pondělí vybrané soubory vystupují v blízkých obcích.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Danča | Web | 24. září 2016 v 7:16

To musí být hodně dobrá akce, Šumperk znám, ale na tomto festivalu jsem nikdy nebyla***

2 Zdenka | 26. září 2016 v 0:01

[1]:Festival je zajímavý tím, že každý rok se prezentují nové soubory. Během festivalových dnů se také koná u vily Doris mezinárodní soutěž o nejchutnější guláš... jsou to zajímavé dny. :-) Hezký den.

3 Tomáš | Web | 28. září 2016 v 15:52

Kdysi jsem tenhle festival dost sledoval i fotil, ale poslední dobou mě začínají štvát ty davy a kravál. Holt fotrovatím a pohodlním. O to lepší je pro mě pak sledovat vše v klidu na počítači od někoho, kdo tam musel být osobně :-) Zdravím a přeji krásný podzim 8-)

4 Mirkaw | 29. září 2016 v 19:51

Moc hezky nafilmováno a zpracováno. Ačkoliv nejsem zdaleka od Šumperku, nikdy jsem na této akci nebyla a je to škoda. Budu muset napravit. :-) Přeji hezké dny a pohodu. :-)

5 Zdenka | 29. září 2016 v 21:30

[3]: Moc se mi do města nechtělo, byla jsem mezi davy již několikrát a vloni jsem si říkala, že to bylo naposledy. Přesto jsem tam šla. Příště raději půjdu do hor, jestli opět nepodlehnu...-) Také přeji pěkný podzim :-)

[4]: Myslím si, že akce je celkem pěkná podívaná, až na ty davy.. :-) Nejlepší místo je na Hlavní třídě u obchoďáku. Zajímavá je i soutěž o nejlepší guláš u vily Doris, to si vždy pochutnám...:-) Vám také krásné podzimní dny..:-)

6 Jára | Web | 13. října 2016 v 14:36

Jedním slovem: NÁDHERA: Super video i fotografie. Škoda, že je Šumperk od nás tak daleko.

7 Zdenka | Web | 14. října 2016 v 20:39

[6]: Těší mě, že se Vám fotky a video líbí...i když tvořím amatérská videa...Hezké podzimní dny :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama