close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

"Roztančená ulice" v Šumperku 19.8.2017-video

29. srpna 2017 v 0:07 | Zdenka |  MOJE TOULKY 2017
V sobotu 19.8.2017 je zataženo a mírně poprchá. Váhám, zda jít do města na představení v rámci folklorního festivalu s názvem "Roztančená ulice" nebo se věnovat jiné aktivitě. Nakonec si nenechám tuto zajímavou akci ujít, také z důvodu toho, že každý rok vystupují jiné soubory. Letos se představí skupinky z Kypru, Alžírska, Srbska, Turecka, Portugalska, Číny, Francie, Slovenska a Česka. Přestalo pršet, popadnu kameru a jdu do centra. Město Šumperk pořádá již XXVII. Mezinárodní folklorní festival s bohatým programem ve dnech 16. - 21.8. na několika místech města, včetně každoroční soutěže zvané "Roztančené kotlíky" o nejchutnější kotlíkový guláš.Sobota 19.8.2017 - "Roztančená ulice" v centru města - video (klikněte na obrázek)Fotografie z klání kuchařů "Roztančených kotlíků" dne 18.8. u Vily Doris, v parku Sady 1.máje:

V dopoledních hodinách na Malé scéně " U Sovy" vystupuje soubor Rabussa z Přerova.
Amatérští kuchaři ze Slovenska, Německa a Česka u Vily Doris připravují guláš již čtvrtý ročník. Soutěž začíná ráno v 8 hod. a ve 12 hod. musí být guláš hotový.
Guláš připravují maximálně čtyři osoby. Každý tým si vylosuje balík o váze pěti kil hovězího masa a snaží se o co nejchutnější guláš. Každá skupinka musí uvařit nejméně 13 litrů guláše.

V poledne jsou guláše připraveny k ochutnávce. Všude kolem je prostor nasycen libou vůní.
Od dvanácté hodiny si přihlížející kupují degustační porce guláše s chlebem. Odpoledne komise zhodnotí nejchutnější guláš.
V popředí skupinka z Německa. Bad Hersfeld je partnerským městem Šumperka.
Na lavičkách kolem posedávají lidé a pochutnávají si na guláši.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Mirkaw | 31. srpna 2017 v 12:56

Ačkoliv bydlím kousek od Šumperka, nikdy jsem na této akci nebyla, a tak jsem ráda, že nám tuto podívanou zprostředkujete. :-)Určitě je to zážitek, krásné kroje a tance rúzných zemí, ale pohodlí a přílišné vedro vždy vyhraje. :-) Přeji hezké dny a pohodu. :-)

2 Zdenka | 3. září 2017 v 19:39

Folklorní festival přitahuje každoročně hodně lidí, hlavně ze Šumperka, a nemine ani mne. Je to opravdu zajímavé představení. Přeji Vám hezké nastávající dny. :-)

3 Jara | Web | 10. září 2017 v 14:18

Jé, to je opravdu perfektní. Ten guláš vypadá moc dobře. Docela bych si také dala i když  nepatří mezi moje nejblíbenější jídla. Hoezké fotografie a velice mě zaujalo i video, zvláště ti pánové tančící na chůdách... :-)  :-)  :-)  :-)  :-)

4 Zdenka | 13. září 2017 v 21:33

[3]:Osobně mě z celého festivalu nejvíce láká "Roztančená ulice" v centru města.  A "Roztančené kotlíky" s excelentním gulášem jsou další lákavou pochoutkou..:-) :-) Pěkný přicházející podzim přeji..:-)

5 Marta | E-mail | Web | 22. září 2017 v 20:00

Super blog o Jesenicku. Přišel mi odkaz emailem a už teď se nemohu od blogu odtrhnout a vím, že budu pravidelnou návštěvnicí.
Pěkné fotky, pěkné reportáže.

6 krasnejesenicko | 23. září 2017 v 13:38

[5]: Dobrý den paní Marto. Těší mě, že se Vám blog líbí a že se k němu budete vracet. Přeji Vám krásný víkend.

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama