Wellness hotel Diana, místo harmonie a zdraví

27. března 2018 v 22:49 | Zdenka |  MOJE TOULKY 2018
Před koncem února náhle začalo jemně sněžit a druhý den slunce zalilo svými paprsky nejen hřebeny hor, ale i podhůří. Po úporné chřipce mě slunečný den vyhnal do přírody. Tentokrát se vydám na moje oblíbené místo, obklopené lesy Lázeňského vrchu, k Wellness hotelu Diana ****. V houbařské sezóně zde často bloumám v širokém okolí a někdy s úlovkem hub se zastavím v restauraci na čaj.

Od zámku ve Velkých Losinách jedu asi 1,5 km asfaltovou cestou k hotelu. Lesní cestu lemují na obou stranách zasněžené vysoké stromy a keře. Trochu historie: Hotel byl postaven v roce 1993 s názvem Diana, společnosti Lesy Krnov a.s. V roce 1999 hotel získaly Lesy ČR za dohodnutou cenu téměř 45 mil. Kč, včetně nemovitostí a movitých věcí. Poté byla uzavřena nájemní smlouva mezi Lesy ČR a Lesy Krnov a.s., jež postoupily nájem ve výši 1,9 mil. Kč právnímu zástupci společnosti CE VOOF ze Zlína. Pronajímatel Lesy ČR se zavázal investovat do technických oprav 250 000 Kč ročně. V roce 2004 se Lesy ČR rozhodly pro značné ztráty hotel odprodat, z důvodu nadbytečnosti a nezájmu dále provozovat hotelovou činnost. To byl mimo jiné jeden z důvodu, kdy tehdejší ministr zemědělství ČR Jaroslav Palas odvolal vedení podniku Lesy ČR. Poté byl hotel na dva roky uzavřen. V roce 2011 získal Wellness hotel Diana certifikát kvality a kategorii superior****.
U cesty mě zastavilo pohádkové okolí zasněženého Lázeňského vrchu a Hanušovické vrchoviny (naproti) s Kozí skalkou.
Od hotelu je zajímavá trasa po modré značce směrem k obci Kopřivná, odtud dále k osadě Lužná, až k tajemné, rozsáhlé zřícenině Nového hradu (527 m). Příjemné procházky lesem využívají klienti hotelu také do nedalekého lázeňského parku ve Velkých Losinách (1 km), případně mohou využít nabídku hotelu, transferem do lázní a zpět.
Hotel je součástí lázeňského rezortu Termální lázně Velké Losiny a je členem skupiny Royal Spa Luhačovice, k nimž jsou také zahrnuty lázně Ostrožská Nová Ves a Mariánské Lázně. Termální lázně v Losinách byly využívány již před více než 450 lety. Léčivé sirné prameny pomáhají na různé neduhy, kožní, pohybové, onkologické, oběhové a mnoho dalších. Všechny lázeňské domy s unikátním parkem, nabízí všechny procedury pod jednou střechou, taktéž ve Wellness hotelu Diana.
Hotel nabízí komfortní ubytování v 53 pokojích s kapacitou 138 lůžek, restauraci s vyhlášenou kuchyní, wellness centrum s vyhřívaným bazénem s chrličem vody, whirlpoolem, finskou saunou, fitnessem, jávskými masážemi, koupelemi a masážním salónem.
V zimním období hotel nabízí mimosezónní výhodné ceny. V blízkosti hotelu je spousta možností k zimním radovánkám a v nedalekých horách.
K hotelu patří i dva tenisové kurty, dále jsou k dispozici stolní tenis, dětský koutek, venkovní hřiště a oblíbená venkovní pergola s grilem.
Z cesty od hotelu a Lázeňského vrchu je kouzelný pohled na hřebeny Hrubého Jeseníku s přilehlými vrchy.
V restauraci s výbornou kuchyní je příjemné prostředí.
Z okna je pěkný výhled od zimní krajiny. Obsluha mi dovolí vstup do zaskleného balkónu.
Vlevo je část budovy s wellness prostorami a nahoře dvě poschodí s pokoji.
Podle značek jsou na parkovišti auta z celé republiky.
Po výborné kávě usedám do pohodlných křesel v prvním patře u restaurace. Velký obraz znázorňuje bohyni lovu Diany.
Z prvního patra scházím po schodech do přízemí s recepcí a několika křesly pro nově příchozí hosty. K pokojům mají k dispozici bezbariérový výtah.
Elegantní prostory jsou vybaveny televizí a počítačem. Hosté si svůj pobyt mohou skvěle užívat při všech možných procedurách ve wellness. Pro firmy jsou zajištěny rauty, občerstvení coffee break, projektory nebo cateringové služby. Konferenční prostory s technickým vybavením jsou až pro 200 osob.
V přízemí je kamenná socha Diany s lukem, bohyně lovu, lesů a měsíce. Zachovala si některé pozemkové funkce, byla ochránkyní žen a zajišťovala pokračování rodu. Podle řecké mytologie byla dcerou Jupitera a Létó. Narodila se na ostrově Délu s bratrem Apollónem. Zapřísáhla se, že zůstane pannou.
Jejím posvátným stromem byl dub. Téma bohyně bylo velmi oblíbené v barokním malířství v 17. a 18. století a připomíná se i v Shakespearových hrách.
Pod schodištěm je zajímavý aranžovaný koutek s oblázky a kameny.
Pohled k hotelu z parkoviště. Po příjemné relaxaci odjíždím domů.
Podél asfaltové cesty s popraškem sněhu a kulisou stromů, přijíždím do Velkých Losin.
V širokém údolí řeky Desné se nachází pod horami Jeseníků obec Velké Losiny, odkud je několik možností v okolí, např. rybolov na přehradě u Šumperka, v Rudolticích a v Loučné nad Desnou. Ve Vikýřovicích je možné absolvovat úžasné vyhlídkové lety nad horami Jeseníků. Zanedlouho zastavím u losinského zámku a zajdu se podívat do parku k jezírku.
Na polovině zamrzlého jezírka, napájený z náhonu říčky Losinky, se čvachtá hejno kachen. Je to zábavná podívaná hlavně pro děti. Velké Losiny s renesančním zámkem a barokním parkem jsou pojmenovány "Klenotem moravské renesance". S Wellness hotelem Diana a Termálních lázní v obci, jsou všechna tato místa doslova balzámem v každém ročním období....

Zanedlouho se příroda po dlouhé zimě oblékne do jarního hávu a Wellness hotel Diana sděluje:

"Očistěte na jaře tělo i duši! Pobyt spojený s odpočinkem, ale i s aktivním přístupem k vlastnímu zdraví a duševní pohodě. Na jaře se vše probouzí k životu. Pokud chcete i vy vykročit do jarního období jako nový člověk, nastartujte své tělo jarní detoxikací."

Zdroj: z webu Wellness hotelu Diana a Průvodce po Moravě 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Jára | Web | 29. března 2018 v 18:50

Krásné fotografie a hezky napsané. Ten hotel je nádherný a příroda samozřejmě také. Nějak se té zimy letos nemůžeme zbavit. Tady byl sníh v prosinci, pak vždy tak jeden den trošku  a hned to roztálo. Pak přišly mrazy na sucho a všechno se spálilo a teď je to rezaté. Bude chvíli trvat, než se s tím zase příroda vyrovná a než se rostlinky probudí k životu. Loni jsme již touto dobou měli za sebou výlet za bledulemi, ale letos je ještě v údolí Peklo u Zahrádek, sníh...Ani u ledopádů jsme letos nebyli. Byl
a tady ještě stále platí, zákaz vstupu do lesů. Zdeni, přeji Vám hodně krásných chvil v přírodě a hlavně ať Vám slouží zdravíčko. Přeji Vám příjemné prožití Velikonoc. Těším se na Vaše další fotografie. Krásné jarní dny. :-)

2 Mirkaw | 4. dubna 2018 v 17:20

Ráda jsem se s Vámi takto u PC prošla. Podmínky k procházce přímo lákaly, všechny fotky jsou moc pěkné, ale fotka s našimi kopečky Hr. Jeseníku (předposlední)mě přímo fascinovala. :-) Přeji hezké dny a chuť se toulat. :-)

3 Zdenka | 6. dubna 2018 v 21:04

[1]:Děkuji Vám Jaruško za pěkný komentář, potýkala jsem se podruhé s chřipkou a proto se ozývám opožděně. Letošní zima byla zvláštní, jeden den sněžilo, další den pršelo, skoro žádné sluníčko. Už se těším na jarní toulky přírodou a doufám, že si snad budeme užívat více sluníčka.:-) Přeji Vám pěkné jarní dny. :-)

4 Zdenka | 6. dubna 2018 v 21:18

[2]: K hotelu Diana jezdím často, je to jedno z míst, kam se stále vracím. Procházky v okolí hotelu jsou přímo osvěžením a relaxem. Pohled od hotelu k hřebenům Jeseníků je opravdu zajímavý. Díky za Váš komentář, těší mě Vaše reakce. :-) Přeji Vám pohodové a krásné jaro. :-)

5 Zdenka | 17. prosince 2018 v 21:56

[Smazaný komentář]Děkuji za Vaši reakci, potěšila mě. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama