close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Losinský zámek v zajetí rozkvetlých keřů

15. května 2018 v 20:20 | Zdenka |  MOJE TOULKY 2018
V údolí pod hřebeny Hrubého Jeseníku se nachází renesanční zámek pánů ze Žerotína z konce 16. století, později pánů z Lichtenštejna. Uvádí se, že je významným klenotem moravského stavebního umění. Rozsáhlý park v okolí zámku je další perlou, obzvláště zazáří v jarních dnech, kdy je zámecký park doslova v zajetí rozkvetlých keřů.


Projdu se parkem a budu se jen kochat jeho krásou.
Další snímky jsou bez komentáře. Informace o zámku ve Velkých Losinách jsem podrobně popsala v článku z ledna v roce 2016:


Lávka nad říčkou Losinkou před vstupem do parku před zámkem.
Říčka Losinka.
Na přelomu 17. a 18. století byl prostor před zámkem upraven v barokním stylu.Na závěr vstupuji na nádvoří zámku k prohlídce.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Mirkaw | 18. května 2018 v 12:35

Krásná paleta barev .:-) Letos mi celá nádhera jarních květů utekla, nějak jsem nestihla si je nafotit, jaro přišlo rychle a rychle také květy odkvetly, tak se kochám jinde, u těch, kteří tu krásu zachytili. :-) Přeji hezké dny. :-)

2 Zdenka | 24. května 2018 v 8:02

1 Jela jsem se skupinkou přátel na prohlídku zámku a při čekání na vstup, jsem pořídila několik snímků. Byla jsem nadšena krásou v okolí zámku. Ani jsem netušila, že zámecký park na jaře je jako v pohádce. Díky za Váš komentář :-) a přeji Vám krásné nastávající léto..:-)

3 Jára | Web | 14. června 2018 v 19:27

Nádherné fotografie Zdeni. Rododendrony a azalky letos kvetly téměř najednou a tak byla ta barevnost o mnoho krásnější.  Přeji krásné letní dny a těším se na další nádherné fotografie.

4 Zdenka | 29. června 2018 v 21:55

[3]: Se zpožděním Vám děkuji Jaruško za komentář, velmi mě potěšil. Byla jsem delší dobu v zahraničí a už se těším na toulky v Jeseníkách. Přeji vám krásné letní dny. :-)

Komentáře jsou uzavřeny.


Aktuální články

Reklama